Vond be a közönséget!

Hogyan kezdjünk bele...

2013/02/04. - írta: Bernschütz

nyul.jpgMindig az egyéni érdek a legfontosabb! Ha nem teszed érdekeltté magadat, hallgatódat egy téma iránt, csak nyűglődés lesz. Ellenkező esetben, örökké vibráló, eredményeket kereső szerző:)

Mit tanácsolnék az üres-fehér-lappal-küzdőknek?

1. légy motivált!! mi tetszik? milyen problémát láttál? mi fogott meg először? miben mélyednél el jobban? tőled függ, te időd, csak olyanra fordítsd, ami neked is tetsző. (ehhez nyújtok későbbiekben is számos releváns cikket)

2. állíts össze, egy két mondatban, hogy kb. miről akarsz írni. lehet általános is, csak tudd milyen rész-egység, probléma keltette fel a figyelmedet. Ez azért kell, mert így könnyebben tudsz majd később elutasítani számos cikket, publikációt, könyvet, ami igényes, szép, kelleti magát, DE pont nem illik bele a saját témádba (saját

Emlékezetemben több mint száz (sic!) olyan cikket olvastam a doktori témámhoz, amelyet pont nem kellett volna, de az egyik cikk vonzotta a másik cikket, így nagyon nehéz. Muszáj konkretizálni miről is akarsz írni… A legfontosabb: mi ÉRDEKEL téged!

Ha már megvan a kezedben az öt kulcsszó és ezt elhelyezted mondjuk a monitor mellé, akkor tedd mellé azt az ÁTGONDOLT öt sort is, amiről valójában a dolgozat szól. Mi a téma, milyen problémát boncolsz, milyen módszerrel, milyen várakozásaid vannak. Tudom, ez a legnehezebb...de gondolj arra, hogy ezek után minden könnyebb lesz:). És tedd mellé, akár a számítógépedre, laptopodra egy post-itet, amin az az öt kulcsszó szerepel, amely vezeti a dolgozatod témáját, amelyre rákeresel az adatbázisokban stb. Mindenhol elérhető legyen eme 5 kulcsszó, mert ha úgy érzed elvesztél az irodalmazásban, csak rápillantasz, és tudod, hogy jó, vagy rossz úton haladsz.

A szakdolgozat írója, azaz Te, elsősorban az opponensednek (belső, illetve külső) készíted el a dolgozatot. Úgy kell tekinteni a szakdolgozatra, mintha az olvasó szemével néznéd! Sokkal jobb az a dolgozat, amelyben az író átveszi a vezetést, és tisztában van a dolgozat témájával és lehetséges kimenetelével, mit akar elérni, miért jött létre. Az olvasó közönség  a többsoros idézés, és definíciómagyarázás hitelét veszti az olvasó szemében, hiszen ő valószínűleg tudja mit takar az idegen szó, az alapkutatási módszer stb. kivéve, ha nem teljesen új dologról van szó.

Tehát először is MOTIVÁCIÓ! Mi érdekel? Milyen problémát boncolgatnál, milyen problémát vettél észre a piacon, miben nyomoznál egy kicsit?

Szólj hozzá!

A bejegyzés trackback címe:

https://oktatas.blog.hu/api/trackback/id/tr245062522

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása